"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Můj první článek na téma týdne

16. července 2010 v 8:44 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči
Takže...rozhodla jsem se vyjádřit se k tématu týdne. A tématem tohoto týdne je facebook. No jo, kdo by to neznal ,,fejs", ,,FB" apodobně. Přiznám se, mám taky facebook a jsem na něm i docela často, ale.....

Jsou věci, které se mi na facebooku nelíbí a je jich dost.... V naší moderní době se lidé snaží všechno co nejvíce ulehčovat a někdy se to i přehání. Nudíte se? Nemáte co dělat? Chcete si pokecat s kámošema, ale nechce se vám ven? Nevadí! Facebook to napraví..... Díky němu si můžete dlouhé hodiny povídat s přáteli a přitom ani nevytáhnete paty z domu. Je to tak ale správně? Nebylo by lepší místo hodin strávených psaním přihlouplých statusů a chatováním s ,,přáteli" jít raději ven a něco podniknout? Myslím, že určitě ale to byste potom podle společnosti byli out a trapáci. Vždyť, teenager, který dneska nemá facebook, icq, ten, kdo nekouří a nepije je absolutně k ničemu, ale je to škoda. Vždyť díky takovým věcem nám utíká život. A co se týče facebookových přátel, dá se jim vůbec říkat přátelé? Ne, podle mě ne, pokud si člověk s někým jen píše ale nic spolu nezažijí tak se tomu nedá říkat přátelství. A co teprve, když se holka seznamí s klukem přes facebook. Zpočátku to může vypadat slibně, pořád je o čem si psát a člověk se cítí sebejistěji, když s klukem/holkou nemusí mluvit s očí do očí, ale pak, když se setkají naživo, zjistí, že si nemají vlastně ani co říct. Facebook se taky dá různými způsoby zneužívat. Já osobně si nikdy do přátel nedávám někoho, koho vůbec neznám. Nikdy nevíte, kdo se vlastně skrývá na druhé straně. A některé hloupé puberťačky zase zveřejňují fotky, které by neměly ani fotit....Ale někdy může být facebook i užitečný, například já díky němu našla svého bratrance, kterého jsem velmi dlouho neviděla, nebo tak můžete být v kontaktu s lidmi, které jste poznali na táboře. Ale podle mě je facebook neosobní, díky závislosti na něm můžete i ztloustnout, protože se nebudete hýbat, zkazíte si oči věčným hleděním do obrazovky nebo nakonec umřete s prsty na klávesnicy aniž byste poznali jaký je vlastně svět tam venku, ten opravdový, skutečný svět, nebyla by to škoda?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 uni-sex uni-sex | Web | 16. července 2010 v 8:58 | Reagovat

Hezky si se rozepsala ;-)

2 Niky Nelly Willow Niky Nelly Willow | E-mail | Web | 16. července 2010 v 9:20 | Reagovat

no je to sice pravda ale zase když deme v deset na Facebook se domluvit na zítřejší den :) tak nevidím nic proti .... protože je to lepší nez vypisováni SMSek atd.... ale lidé by neměly trávit na Facebooku čas který by mohli být třeba venku s nimi :) ale pokud to chcou je to jejich věc ale já to dělat nebudu :) Facebook se hodí když máme někoho v cizině, nebot telefonáty jsou strašně drahé
jinak musím pochválit pěkný článek :-)  :-)

3 Marta Woitek Marta Woitek | Web | 16. července 2010 v 9:47 | Reagovat

Hezkej článek :-) Konečně někdo,kdo nevypisuje jak stroj,že na FB můžeme hrát hry,psát si s přáteli...Máš body za svoje myšlenky,ty je důležitý v článku vyjádřit.Jen tak dál! :-)

Za mě plnej počet hvězdiček :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama