"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Srpen 2010

Zachraňme Serengeti!!!!!

29. srpna 2010 v 18:57 | Ettelëa
Velimi důležitá zpráva, porosím, čtěte všichni!!!!

Jednomu z nejkrásnějších míst planety, místu, kde stále žijí zvířata ve svém přirozeném prostředí, Národnímu parku Serengeti v Africe hrozí nebezpečí!!! Má přes něj vést dálnice, která jej rozdělí na dvě části, které už nikdy nikdo nespojí! Tento projekt má podporu Tanzanijské vlády. Tento park je pokládán za ,,ráj všeho živého na Zemi". Výstavba dálnice by ho naprosto zničila! Narušila by migrování zvířat a způsobila by spoustu škod! Pojďme to změnit! Přece nechcete, aby naše planeta byla jedna velká dálnice! Copak už nám nezáleží na ničem opravdu krásném a živém? Planeta Země je náš domov a my ho ničíme! Pojďme zabránit zabití mnoha zvířat, ZACHRAŇME SERENGETI!!!

Podívejte, přece nechcete, aby toto místo zaniklo!
Serengeti

Skutečně chcete, aby se z ráje všeho živého stalo něco takového?
DálnicePODEPIŠTY I VY, STEJNĚ JAKO JÁ PETICI, KTERÁ MÁ VÝSTAVBĚ DÁLNICE ZABRÁNIT!

NAVŠTIVTE TUTO STRÁNKU A PŘEČTĚTE SI VÍC!!!

KLIKNĚTE NA ODKAZ NÍŽE A PODEPIŠTE I VY PETICI A ZABRAŇTE ZNIČENÍ JEDNOHO Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍST NA PLANETĚ ZEMI!!!

PROSÍM, POŠLETE TUTO ZPRÁVU DÁL, ŘEKNĚTE O TOM SVÝM ZNÁMÝM, RODIČŮM, TĚM, KTERÉ ZNÁTE A ZACHRAŇME SPOLEČNĚ SERENGETI!!!!


Láska nebo nenávist?

27. srpna 2010 v 20:08 | Ettelëa
Další drabble, tentokrát pro Lily Addams. Tenhle (musím přiznat) se mi líbí víc než ten předešlý.... prostě mě baví psát o lásce, smrti a citech.... Posuďte sami.

Zadaná slova: krása, nenávist, bolest
Počet slov: 96

Láska nebo nenávist?
My original photo on deviantArt

Nemohl se na ni vynadívat. Miloval její dlouhé, černé vlasy, její smyslné rty a magické, uhrančivé oči. Miloval její vůni, dech, miloval ji zkrátka celou. Byla tak nádherná! Její krása zasáhla jeho srdce jako šíp a neustále ho zraňovala. Tolik ji miloval a přesto k ní musí cítit nenávist. Vždyť mu tak ublížila a on jí přitom věřil... To on chtěl být ten, kdo líbá její rty, kdo jí vítá, když se vrací domů. Zradila ho, pošlapala jeho city a způsobila mu takovou bolest! Tak proč? proč ji stále miluje? Je to jeho osud, jeho prokletí....

Nejsi sám...

27. srpna 2010 v 18:06 | Ettelëa
Takže drabble číslo dvě... Nejdříve musím říct, že jsem byla fakt překvapená (a potěšená) vašimi reakcemi na můj první drabble. A musím vám poděkovat za slova, která jste mi zadali. Už jsem všechny drabbles podle vašich zadání napsala, takže je tady postupně dám a začnu u Lady Letty. Hmm...vím, že tohle se mi dvakrát nepovedlo, ale prostě, když už mě něco napadne je těžké pak vymyslet něco dalšího,takže tady je můj nepříliš povedený drabble. Nutno podotknout, že je to něčím inspirováno. Čím asi?
Slova, která mi zadala: listí, slunce, naděje
Počet slov: 98

Nejsi sám...
My original photo on deviantArt

Nejsi sám...

Svěsil meč.
To není možné. Běželo mu hlavou. Prohráli jsme, je konec.
Nešťastně procházel lesem pod uvadajícími listy staletých stromů s pocitem, že všichni, které miloval jsou mrtví.
Nejsi sám. Ozvalo se mu náhle v hlavě.
Pozvedl zrak a uviděl ji. Její modré šupiny se třpytily na slunci jako drahokamy.
Smála se.
Porazili jsme ho! Hlavu vzhůru, vždyť naděje umírá poslední!
Musel jí dát za pravdu.
Není vše ztraceno. Jsi přece Dračí Jezdec a nestojíš sám! Máme jeden druhého, spolu dokážeme mnoho.
Přikývnul.
Musí začít úplně od začátku, ale nyní věděl, že to dokáže. Vždyť na to nebude sám....
Několik fotek

26. srpna 2010 v 13:50 | Ettelëa |  Fotím
Poslední dobou mě fakt chytlo focení a celkově úprava fotek, takže dneska přidávám dalš fotky. Origanály najdete na DeviantArtu.

Jmenuji se Alexandra - Kapitola první, Smrt

24. srpna 2010 v 12:09 | Ettelëa
První kapitola kapitolovky je na světě! Kapitolovka se jmenuje Jmenuji se Alexandra a vypráví o dívce, která dostala druhou šanci žít, aby objevila svůj pravý smysl života a zároveň zachránila jednu zemi před válkou... Nevím, jak to bude dlouhé, ale asi dost, bude to záležitost na dost dlouhou dobu....

Fotka 002 - Beskydská příroda

24. srpna 2010 v 11:08 | Ettelëa |  Fotím

Tahle fotka vznikla v neděli na výletě v Beskydech. Docela se mi líbí, ty mraky jsou pěkné... No, posuďte sami. Dávám sem dva typy. První je klasická fotka a druhý je tatáž fotka, jenom upravená v Zoneru Photo Studio 12 Profesional jako olejomalba.

Fotka 001 - Lachtan ve vodě

23. srpna 2010 v 20:01 | Ettelëa |  Fotím
Poslední dobou mě fakt chytlo focení. Tahle fotka vznikla v Zoo Praha. Myslím, že lachtani jsou úžasná a zvláštní zvířata a jsem vděčná za ten kratičký okamžik, kdy se takhle zjevil na hladině....


Anděl

20. srpna 2010 v 10:24 | Ettelëa
Objevila jsem skvělou věc.... a cože to? Drabble! Ano, mám na mysli tu krátkou povídečku o sto slovech na zadané téma. Zalíbilo se mi to, ale netušila jsem, jak těžké je vměstnat nějaký příběh do sta slov....Ale pokusila jsem se o to. Musíte mě omluvit, je to můj první pokus, takže je to mírně delší než má být a nejsem s tím moc spokojená, myslím, že jsem nedokázala vystihnout ty pocity tak jak jsem chtěla (ostatně to se mi stává často...). Nemá se to, ale já jsem si poprvé zadala tři slova sama. Ale teď o to prosím vás - zadejte mi jakákoli 3 slova. je to skvělá věc, když se člověku chce psát, ale zrovna nemá co .

P.S. Od teď bude můj blog čistě autorský (vyjímkou budou jenom videa z yt), to znamená i obrázky (fotky) budou moje, žádné kopírování.... (Další vyjímkou je můj design, na grafiku vážně nejsem šikovná). A pokud najdu někoho, kdo kopíruje ode mě, sežere ho moje dračice nebo vlk (záleží, kdo zrovna bude mít hlad, ale nemějte obavy, oba jsou stále hladoví ).


Cesta do nebe

19. srpna 2010 v 15:25 | Ettelëa |  Jednorázovky
Právě jsem si dopila svůj odpolední Earl Grey ze své jedinečné, krásné japonské misky na čaj a podařilo se mi dopsat svojí další ,,povídku". Proč ty uvozovky? Protože je to zase taková ta povídka nepovídka, která vám moc neřekne, nemá přímo nějaký děj, je to zkrátka na vás, jak to vezmete a co si představíte. K této povídce mě z části inspiroval tenhle obrázek:

Cesta do nebe
Odkaz, odkud mám obrázek: ZDE!

Tento obrázek se jmenuje Cesta do nebe a stejný název tedy nese i má povídka. A o čem že to je? Myslím, že každý by si měl představit něco svého, docela by mě zajímalo, o čem si myslíte, že to je. Když tak se pochlubte do komentářů....Asi se vám to ale nebude moc líbit, ale já tentokrát musím přiznat, že mě se líbí (je to hnus chválit sama sebe, ale občas to není špatné). Líbí se mi asi proto, že když jsem jí psala, tak jsem to úplně viděla před sebou a představovala si to. A u psaní mi hrála navíc ještě skvělá hudba - soundtrack z Cesty do Fantazie. Takže pokud chcete, tak si jí taky puste, pro atmosféru, je opravdu překrásná a myslím, že se k tomu celkem hodí:


Cesta do fantazie (Spirited away)

19. srpna 2010 v 11:02 | Ettelëa |  Recenze
Dnes jsem se rozhodla napsat něco málo o nádherném filmu s názvem Cesta do Fantazie (už ten název...). Je to anime, tedy japonský kreslený film, ale já chci přesvědčit lidi, kteří anime odmítají nebo ho prostě nesledují, že tento film je opravdu krásný.

Milovat zamená mnoho obětovat

18. srpna 2010 v 16:41 | Ettelëa |  Jednorázovky
Kvetha! (Dneska pro změnu dračí pozdrav :D). Po delší době mě Aglita dokopala k tomu, abych taky napsala nějakou povídku, ale je to se mnou už delší dobu dosti bídné, ikdyž teď možná začíná svítat na lepší časy. Povídka vypráví o skutečné lásce a odvaze. Nápad se mi líbí, ikdyž samotnou povídku se mi nepovedlo napsat úplně podle mých představ. Nicméně, dávám jí tu, protože te chtěla moje dračice a já jí chci udělat radost :D

Existence upírů...

13. srpna 2010 v 19:32 | Ettelëa
Ráda čtu fantasy... miluju fantasy... a twilight do tohoto žánru bezesporu zapadá.
,,Takže fantasy, to znamená, že to je vymyšlené, ne? Něco jako pohádka pro dospělé, ne?'',, Jo fantasy je vymyšlený nesmysl, copak si už někdy viděl upíra?'',,Ne''. ,,No tak vidíš''
No jo upíra asi neviděl nikdo, ale znamená to to, že neexistují? Taky jste na vlastní oči neviděli třeba dinosaura nebo pračlověka, ale víte, že existuje. Jak to?Vykopáky vám jako důkaz stačí?Takže nevěříte protože nejsou důkazy. Nejspíš...ale nejsou pověsti a příběhy dostatečnými důkazy? Co když jsou legendy podloženy pravdou? Zamyslete se...co když tu jsou, jen o nich nevíme? Co když je třeba denně potkáváte? Nikdy jste ve zprávách neslyšeli o nějaké podivné neobjasněné vraždě? Nikdy jste nepotkali podivněho člověka, který se odlišoval od ostatních? No já nevím... ale když se zamyslíte... proč by nemohli být mezi námi?
Legendy aneb, kde se vzali upíři:
Za vše pravděpodobně může strach lidí. Podle mého názoru si lidé kdysi nedokázali různé věci vysvětlit a proto si vymýšleli povídačky o upírech, vlkodlacích, ale i vodnících, čertech atd.  Upírem se prý stával člověk zemřelý nečistým způsobem nebo člověk zemřelý nepřirozenou smrtí. Takto zemřelí lidé byli probodáváni kůly, byli zavalováni kameny, obraceni na břicho nebo se jejich těla všemožně poškozovala. To jim mělo zabránit opouštět hrob. Je to podobné jako s upalování ,,čarodejnic"... ale co když to bylo jinak?

Toto je úryvek z Wikipedie:
Roku 1725 v Rakousku-Uhersku zemřel Peter Plogojowitz. Následovala série náhlých úmrtí, která vedla k podezření z vampirismu. Peter byl exhumován, prozkoumán, bylo shledáno, že má příznaky vampirismu a poté mu bylo probodeno srdce kůlem a byl spálen. Případ byl poměrně dobře dokumentován, zpráva o něm byla překládána a šířena a byla následována dalšími případy. Hysterii ukončila Marie Terezie, když nechala svého osobního lékaře případy vyšetřit a po jeho závěru že upíři neexistují vydala zákon zakazující otevírání hrobů a zhanobování těl.
To je zajímavé, nemyslíte? Co když to byli opravdu upíři? Co když se Marie Terezie jen snažila ututlat jejich existenci? To nikdo neví...
Když zabrouzdáte internetem, tak podobných příběhů naleznete desítky a pak si sami utvořte svůj názor.A jaký je můj názor? Já si myslím, že upíři existovali. Jak jinak by na ně lidé přišli? Ty legendy přece musí být podloženy pravdou, alespoň částečnou. Ale teď je jich podle mě mnohem míň (jestli vůbec) a žijí v ústraní, třeba jako Cullenovi nebo se zkřížili s lidmi a jejich potomci žijí stále mezi námi. Jsou to třeba lidé, kteří mají rádi krvavé steaky nabo jí více masa než ostatní, jsou neobvykle bledí a slunce je může ošklivě popálit. Zamyslete se, nikdy jste na podobného člověka nenarazili? Já ano...
Tady máte různé odkazy na téma upíři: ROZHODNĚ SE MRKNĚTE, JSOU MOC ZAJÍMAVÉ!