"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Prosinec 2010

Temný vrah, kapitola 5./2

31. prosince 2010 v 0:50 | Ettelëa
Je po půlnoci a mě bolí záda. Už dávno bych tu neměla být, ale jsem a už více jak hodinu přepisuju druhou část páté kapitoly, abych vám ji tady teď přidala. Ještě něco k vašim komentářům u minulé povídky. Ano, i u mě je zatím zima a ještě nějakou dobu taky bude. Ano, Rauco je sice elf, ale popírá to, ostatně, jak se dozvíte v této čísti. Ještě vás budu chvíli napínat, proč to tak vlastně je. V téhle kapitolce nahlédnete do jedné z Raucových vzpomínek a poodhalím jeho minulost, ale na víc si budete muset počkat, stejně jako na ten úkol. Tolik k povídce a teď ještě rychle k něčemu jinému. K povídce jsem si hledala na youtube nějakou pěknou hudbu, aby mi to rychleji uteklo a našla jsem si indiánskou hudbu a pak mě to dovedlo až k několika krásným videím s vlky a tady je jedno z nich:


Krásné, nemyslíte? Miluju vlky, jsou tak tajemní a záhadní. Duchové lesa. Myslím, že mě to inspirovalo ke kratičké povídce, tak uvidím:) Další video vám ukážu zase příště a teď už pod perex, k povídce.

Vůně dalekých krajů

30. prosince 2010 v 22:29 | Ettelëa
Konečně mám chvíli čas k psaní, tak píšu. V televizi zrovna běží krásný král Anna a král, v pokoji vonní meditační tyčinka a v konvičce z čínského porcelánu voní čaj, co víc si přát? Začnu Vánocemi, které už jsou za námi, ale ještě nás zítra čeká Silvester.

Temný vrah - kapitola pátá, část první

28. prosince 2010 v 19:32 | Ettelëa
Konečně je tady další kapitola temného vraha. Tentokrát jsem kapitolu udělala hodně dlouhou, tak ji rozdělím do několika částí. dozvíte se v ní mimo jiné něco o Seyově minulosti a jeho povaze. Dnešní část malinko kratší, více jsem bohužel nestihla opsat... A ještě drobnost: Rozhodla jsem se udělat malinkou změnu v seyově jméně, z předchozího Seja se stává Seya. Výslovnost se nemění, pouze se mi to tak více líbí:)

Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok!

24. prosince 2010 v 13:30 | Ettelëa |  Deník
Tak a je to tady. Dnes je Štědrý den a proto bych Vám všem, kdo navštíví můj blog a hlavně svým blogovým přátelům ráda popřála Veselé Vánoce, krásně prožité svátky, pohodu a pěkné dárky a také Šťasný nový rok 2011. Já osobně jsem už dnes jeden krásný dárek dostala a tím je přijetí do Autorského klubu, za což moc děkuji (i když by mě zajímalo, proč museli přimhouřit oko, ráda bych své chyby napravila, kdyby je uvedli). Doufám, že dnešek strávíte se svými nejbližšími u stromečku a dostanete vše, co jste si přáli. Tak tedy: Veselé Vánoce! A tady malý dáreček - přáníčko!

Piraňa 3D

20. prosince 2010 v 18:15 | Ettelëa |  Recenze
Nejdříve trochu na úvod, k mému novému designu. Tak ten má na svědomí (jak jinak) Hedvika alias Kiriki von KoKo JamBo. Je naprosto dokonalý (jako všechny Hedvičiny laye, možná nejsi tak šikovná na hlínu, ale na tohle jsi machr!). Vím, že ten předchozí, fialový tu byl velmi krátkou dobu, ale po tomto jsem už hodně dlouho toužila, ale nebyl nastříhaný. Ještě že je Hedvika moje spolužačka a hlavně kamarádka, takže mi lay ochotně dodělala a tradá! Je zde! Ten původní fialový se tu ale ještě určitě objeví, jakmile mě tenhle omrzí, což rozhodně nebude tak rychle :) Ale teď už k dnešnímu tématu, kterým je recenze (moje, nikoli zkopírovaná) na letošní (mám to říct? No dobrá...) horor - Piraňa 3D. Poznámka: Text označen jako spoiler si musíte začernit myší, pokud i ho chcete přečíst!

Čest a odvaha? Nebuď naivní!

19. prosince 2010 v 17:14 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči
Dneska ode mě nějaký extra smysluplný čánek nečekejte. Důvod? Včera jsem se opět dívala na Posledního samuraje. Viděla jsem sice asi posledních 40 min, ale to stačilo k tomu, abych si pobrečela. Takže tenhle článek je takový můj tok myšlenek...


Prolog

18. prosince 2010 v 16:25 | Ettelëa |  Návrat do Středozemě
Konečně je tady Prolog k povídce Návrat do Středozemě. Ale popravdě to ještě tak úplně není moje povídka. Je to soupis událostí konce třetího a čtvrtého věku Středozemě tak, jak jsem je našla v dodatcích v Návratu krále, jen jsem je sepsala podle sebe, ale základ je zachovaný.

Proč bych měla psát titulek článku?

16. prosince 2010 v 18:05 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči
Tak tady sedím, před obrazovkou počítače a přemýšlím... Přemýšlím, jestli něco napsat, jestli se mi vůbec chce něco psát a když ano, tak co? Poslední dyn jsem nějaká otrávená, ale mám k tomu důvod...

Nápady, inspirace? ANO!, aneb Návrat do Středozemě

13. prosince 2010 v 18:08 | Ettelëa |  Deník
Nápady se, jak píšu v předchozím článku jen hrnou a tak vám tady dávám obsah nové kapitolové povídky - Návrat do Středozemě.

Vánoce? MILUJU!!!

13. prosince 2010 v 17:45 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči
Je to neuvěřitelné, tolik měsíců, bez jakýchkoli nápadů, bez inspirace... Ale teď se všechno změnilo! Mám nápadů, že nevím co s nimi a co dřív! Píšu Babiččin odkaz a ještě více mě baví Temný vrah, ale mám načrtlé i další dvě kapitolovky a další a další mě napadají. Ale to je dobře, nestěžuju si, jenomže, kdo to má stíhat, tolik psát. No, ale rozhodla jsem se, že (nejspíš) rozjedu ještě jednu kapitolovku, více o ní se dozvíte v následujícím článku. Potřebovala bych ale nootebook, abych si to mohla psát rovnou a nemusela to později přepisovat na počítači ve vymezeném čase asi 1 hodiny, to prostě nestíhám. Ale musím to nějak udělat, protože něco jako nootebook v brzké době nehrozí. Musím se s tím poprat. Ono se to špatně stíhá, když během 1 - 2 hodin musíte stihnout přepsat několik stran povídek, udělat úkoly na Pentu a ještě hrát DragonAge, protože to napětí ze hry je nesnesitelné... Ale co už. Nicméně, vánoční prázdniny se blíží a s nimi i spousta volného času. A opět se dostávám k Vánocům.

Temný vrah - Kapitola čtvrtá

12. prosince 2010 v 20:05 | Ettelëa
A je tady další kapitola Vraha, doufám, že se bude líbit.

Vánoce za dveřma

9. prosince 2010 v 19:20 | Ettelëa |  Deník
Nejdříve k novému designu - dělala ho opět moje skvělá kamarádka Hedvika neboli Kiriki von KoKo JamBo, její blog najdete TADY!!!, ale už dlouho je pozastaven. A teď k tématu.


Temný varh - Kapitola 3. - Seja

9. prosince 2010 v 16:53 | Ettelëa
Konečně další kapitola. Chtěla jsem ji tu dát už začátkem týdne, ale to absolutně nestíhám. Tento týden mi vůbec přišel nějaký divný, naštěstí je už téměř u konce. Dnešní kapitola se jmenuje Seja, doufám, že jste ještě nezapoměli, kdo to vůbec je. Mihl se tam zatím jen jednou, když provokoval Rauca, ale bude mít rozhodně v příběhu důležitější roli, než se může zdát. Ostatně dnešní kapitola to naznačuje. Tak se dejte do čtení... P.S. Tu hudbu naprosto miluju. Je to skladba od Two Steps From Hell.

Babiččin odkaz: Kapitola čtvrtá

3. prosince 2010 v 13:32 | Ettelëa |  Babiččin odkaz
Konenčě jsem si včera sedl a napsala daší kapitolu. Ale rozhodla jsem se udělat takovou větší změnu a to, že povídka už není psána v 1. pádu, ale ve třetím. Nějak mi to v tom prvním pádu prostě nesedělo a špatně se mi to začalo psát. Tak, tohle je jedna z posledních ,,nudných" kapitol, konenčě se začne něco dít, výprava na hrad se už blíží. Ale ani tato kapitola není zbytečná, dozvíte se v ní něco víc o tajemném hradě. Doufám, že se vám bude líbit...