"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Babiččin odkaz: Kapitola čtvrtá

3. prosince 2010 v 13:32 | Ettelëa |  Babiččin odkaz
Konenčě jsem si včera sedl a napsala daší kapitolu. Ale rozhodla jsem se udělat takovou větší změnu a to, že povídka už není psána v 1. pádu, ale ve třetím. Nějak mi to v tom prvním pádu prostě nesedělo a špatně se mi to začalo psát. Tak, tohle je jedna z posledních ,,nudných" kapitol, konenčě se začne něco dít, výprava na hrad se už blíží. Ale ani tato kapitola není zbytečná, dozvíte se v ní něco víc o tajemném hradě. Doufám, že se vám bude líbit...

Babiččin odkaz

Kapitola čtvrtá - Dopis


Ten den spolu dívky ve škole už nepromluvily, teprve až večer, když byly bezpečně zavřené v Jessičině pokoji na ni Katrin upřela pohled plný strachu a nejistoty.
"Věříš tomu?"
Jess mlčky přecházela po pokoji, z rohu do rohu.
"Nevím." řekla nakonec. "Vážně nevím, čemu mám věřit. Přijde mi to jako nesmysl. Něco jako upíři nebo tak neexistuje, nemůže existovat…"
Katrin vstala z postele a chytila kamarádku za ruku, aby ji udržela na místě. "A co když ano? Některé pověsti o našem městě to naznačují…"
Jessica nevěřícně kroutila hlavou. Zavřela oči a vyprostila ruce z dívčina sevření, pak si je přitiskla na spánky. Dlouho tak stála, tiše a nehnutě a přemýšlela. "To ano, ale jsou to pořád pověsti, nezakládají se na pravdě…" Mumlala tiše. Když pak oči opět otevřela zračilo se v nic pevné odhodlání.. "Podíváme se ještě jednou do babiččiných zápisků." Rozhodla. "Ale teď pořádě a pečlivě. A budeme hledat konkrétní věci, něco o úpírech nebo jiných nadpřirozených bytostech."
Katty přikývla a obě dívky se sklonily nad krabici, vytáhly dvě zázané knížky v kůži a začaly listovat zažloutlými stránkami. Pozorně pročítaly každý list, každou poznámečku. První prolomila soustředěné ticho Katrin. "Tady něco je…"
Jess zvedla pohled od deníku a soustředila se na Katrinina slova.

"Píše se tady: 10. října 1999
Ano, možná je pan Tanner už dávno starý blázen, ale co když říká pravdu? Co oni o tom ví? Nic. Já už to zkoumám mnoho let a za tu dobu jsem nastřádala spoustu informací. Na hradě někdo nebo spíš něco žije a to něco láká na hrad obyvatele našeho městečka, kde je potom nejspíše vraždí. Nasvědčují tomu mnohá těla nalezená pod hradem. Ale proč byla ta těla úplně bez krve?"

Katrin pohlédla vyděšeně na Jessicu.
"Čti dál." Pobídla ji.

"Policie je úplně bezradná, nakonec se sice odhodlali a propátrali hrad, ale nevěřím jim. Takže jsem se rozhodla vydat se na hrad. Ještě nevím přesně kdy, ale snad brzy. Musím se připravit."

"Co je v dalším zápisku?" Zeptala se Jess.
Katty otočila stránku. Byla poslední.
"Dlouho nic nepsala." Poznamenala. "Dost dlouho, poslední zápis je z 31. prosince 1999.
Dlouho jsem nic nepsala, nebyl na to čas. Musela jsem se řádně připravit na cestu. Ještě na podzim v městě opět zmizelo mnoho dívek, ale poslední dobou se to změnilo, vlastně už od konce listopadu nezmizel nikdo. Přesto jsem se na hrad vydala. Nezapomněla jsem si samozřejmě vzít ten přívěšek od pana Tannera, který mě má chránit. Hrad byl temný, jako většina takovýchto starých zřícenin, ale jinak v něm nebylo nic neobvyklého. Byl úplně opuštěný, nikde nai stopa. To nechápu. Je to divné. Lidé už pomalu přestávají věřit, že s tím má hrad co do činění, myslí si, že to přece jen byl vrah. Tomu já však nevěřím. Něco tuším, ale nemůžu toho tady tolik psát, je to nebezpečné, co kdyby to objevili…"
"To je všechno?"
"Ne, Jess. Je tady ještě pár řádek.

Z 31. prosince na 1. ledna 2000
Dnes přesně o půlnoci kdosi zazvonil na mé dveře, ale když jsem otevřela, nikdo tam nebyl. až po chvíli jsem si všimla jakési obálky ležící na zemi přede dveřmi. Stálo na ji - Pro Vás, velmi důležité!

Katrin se odmlčela. "To je vše."
"Cože? Vždyť to nedává smysl!" Dívka jí vytrhla deník z ruky, jakoby čekala, že objeví něco víc. Ale nic tam nebylo.
"To je rok 2000, poslední deník, který si vedla. To bylo před deseti lety." Jess byla zklamaná. Čekala, že se dozví něco víc, ale babička se nejspíš bála, že ji kdosi sleduje a tak do deníku nikdy nepsala podrobnosti.
"Myslím, že bychom měly najít ten dopis, musí tady přece někde být."
Namítla Katrin a aniž by na cokoli čekala začala se prohrabovat krabicí. Po nějaké chvíli se k ní přidala i Jess a prohledaly ji úplně celou, ale nic nenašly. "Nech toho," řekla Jessica. "je to zbytečné, není tady."
"Ne, ne, počkej. Bude to vím to!" Pak se Katty prudce narovnala a pohlédla na ten poslední deník, ležící na zemi, který před chvílí četly. Vzala ho do ruky a otevřela na posední straně, až tam, kde byl obal. Prohmatala zadní stranu obálky. Našla, co hledala. V deskách byla podlouhlá díra, nejspíš způsobená nějakým nožem.
"Podívej!" vykřikla.
"Co je to?" Jessica si od ní knihu vzala a prohlédla si řez. Opatrně nařízlý papír nadzvedla a nahmatala pod ním nějaký složený předmět. Dopis!
"To je on!" Vykřikla nadšeně její kamarádka.
Dívka svírala dopis v ruce a nevěřícně zírala na text, jenž na něm byl napsán. Pro Vás, velmi důležité!
Nemohla tomu uvěřit, přece jen to byl ten dopis. Rozevřela jej. Nebyl nijak dlouhý, úhledná, trošku kostrbatá písmenka zabírala sotva čtvrt stránky. Jessica už na nic nečekala a šeptem, ani nevěděla proč šeptá, se dala do čtení.

Až budete tento dopis číst, a doufám, že budete, já už pravděpodobně nebudu naživu. Ale chci Vás upozornit na velké nebezpečí, jež na Vás číhá. Byl bych nerad, kdyby se Vám něco stalo. Jste moje poslední naděje. Nechoďte proto už nikdy více na hrad! Je to příliš riskantní. Nebezpečí, které tam číhá dalece přesahuje jakékoli Vaše domněnky. Na hradě je portál, ano, portál do jiné doby. Dnes v noci se pokusím ten portál zapečetit, tak, aby z něj už nikdy nevyšlo žádné nebezpečí. Vím, že u toho zemřu, ale je mou povinností město ochránit. A vy už se o hrad prosím nestarejte, jen Vás žádám, jste jediná, která má nějaké podezření. Ochraňte prosím město, nedovolte už nikomu, aby na hrad chodil. Nevím, na kolik dokážu portál zabezpečit. Doufám, že nezklamete.
T.

Tak co? napnula jsem vás? Já doufám, že ano. A co ten dopis? Napadá vás, kdo ho asi tak mohl psát? A napadá vás, kdo ten člověk ve skutečnosti byl? Těšte se na další díl!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak vám povídka seděla více?

V prvním pádě
V tomto, třetím pádě

Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 3. prosince 2010 v 14:54 | Reagovat

napnout si mě napnula, neodvažuji se hádat, kdo by to mohl být

2 Rabe Rabe | Web | 3. prosince 2010 v 18:25 | Reagovat

ano napnula jsi mě, doufám že pokračování bude brzy, že by to psal ten upír? nebo pan Tanner?

3 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 3. prosince 2010 v 19:08 | Reagovat

Už se nemohu dočkat dalšího dílu!!! Moc hezky napsané. Má to spád a je to napínavé! Tak jen do psaní!!! :-)

4 J.T. J.T. | E-mail | Web | 3. prosince 2010 v 21:40 | Reagovat

pěkné...teda až na to že se musím odpoutat od té přemíry upírů :D ale nemám co kritizovat, já taky píšu o elfech a další fantasy havěti, která je také okoukaná :D Mám jinou otázečku...jednu si ke mě na blog psala že jsi na pentagramusu...já jsem se tam taky zaregistrovala, postoupila do prvního ročníku, i když nevím jak, páč jsem tam skoro vůbec nebyla :D, potřebovala bych trošku pomoc, co a jak...začala zima, takže mám spousta času, tak se ho snažím trošku zabít :D jakou tam máš přezdívku? a v kolikátým ročníku jsi? Jaký předmět studuješ?

5 J.T. J.T. | E-mail | Web | 4. prosince 2010 v 14:49 | Reagovat

ahojda já jsem si myslela, že budeš mít tu přezdívku jako máš tady na blogu, ale vůbec mi to nikoho nenašlo :( O_O a co se týče mě...jmenuju se Jane-Terencie Dragens (ou to příjmení máme nějaké stejné což? Já to brala od jména Dragen z prvního dílu Fantasii:-)) začala jsem teprve první ročník, nad předměty prozatím váhám...a jsem v koleji Zemní prostory, škoda, že nejsme ve stejné

6 Lúthien Lúthien | Web | 4. prosince 2010 v 19:49 | Reagovat

Já jsem teda napjatá! Vypadá to moc zajímavě! Sice mám upírů plné zuby díky Stmívání, ale doufám, že moc upírů v tvém příběhu nakonec nebude :-D

7 *Green♥Charlotte* *Green♥Charlotte* | Web | 7. prosince 2010 v 19:47 | Reagovat

páni..píšeš úžasně..vážně..musím si tuhle kapitolovku přečíst od začátku..jinak nechceš spřátelit?? :-)

8 Oliver Oliver | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 20:40 | Reagovat

hej tak to je libovýýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama