"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Vánoce? MILUJU!!!

13. prosince 2010 v 17:45 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči
Je to neuvěřitelné, tolik měsíců, bez jakýchkoli nápadů, bez inspirace... Ale teď se všechno změnilo! Mám nápadů, že nevím co s nimi a co dřív! Píšu Babiččin odkaz a ještě více mě baví Temný vrah, ale mám načrtlé i další dvě kapitolovky a další a další mě napadají. Ale to je dobře, nestěžuju si, jenomže, kdo to má stíhat, tolik psát. No, ale rozhodla jsem se, že (nejspíš) rozjedu ještě jednu kapitolovku, více o ní se dozvíte v následujícím článku. Potřebovala bych ale nootebook, abych si to mohla psát rovnou a nemusela to později přepisovat na počítači ve vymezeném čase asi 1 hodiny, to prostě nestíhám. Ale musím to nějak udělat, protože něco jako nootebook v brzké době nehrozí. Musím se s tím poprat. Ono se to špatně stíhá, když během 1 - 2 hodin musíte stihnout přepsat několik stran povídek, udělat úkoly na Pentu a ještě hrát DragonAge, protože to napětí ze hry je nesnesitelné... Ale co už. Nicméně, vánoční prázdniny se blíží a s nimi i spousta volného času. A opět se dostávám k Vánocům.

Dneska mě přepadlo šílené, nesnesitelné těšení na Štědrý den. Ale netěším se na dárky, i když letos dostanu jako vždy skvělé dárky (tím myslím několik knih, což mě naprosto uspokojí :D), ale těším se hlavně na to, jak se ráno probudím, vyloupnu si z adventního kalendáře (ano, ve svých 17 mám stále kalendář s motivem krtečka! :D). Potom zapnu televizi a pustím si nějakou pěknou českou pohádku, ale rozhodně neprosedím u TV celý den! Musím rozeslat hromadu sms s přáním, ale to mě taky baví. Potom, odpoledne jdeme ven, celá rodina a když se vrátíme, rozsvítíme stromeček a krásná, barevná světýlka prozáří jinak temný pokojík. Stromeček zavoní a já budu jen tak sedět na posteli a dívat se na něj. Pak se začne chystat večeře a já mamce něco pomůžu. Potom, pro navození atmosféry, se zase kouknu na nějakou tu pohádku a pak je večeře. Vždycky tak odlišná od jídel během roku! Ale nejlepší je, vracet se domů z venku, když už je tma a nahlížet zvědavě do oken, kde už svítí stromeček a kde voní kapr... A pak to přijde. Po večeři tiše vyčkáváme v obýváku než uslyšíme ten jedinečný, jasný zvuk vánočního zvonečku. Všichni se pak usadíme pod stromeček a rozbalujeme dárky a jakmile je rozbalíme, pořádně si je prohlédneme a  já si pak řeknu - stále je na co se těšit, vždyť další Vánoce jsou už za rok! :DNechápu lidi, co si furt stěžují, že jsou Vánoce a jak musí nakupovat a jak je to náročné... Takoví lidé zkrátka neví, o čem Vánoce jsou!

Jinak, na Vánoce si přeju trilogii od Carol Berg a druhou část, prvního dílu Písně ledu a ohně - Hra o trůny 2. Dále pak afrocké sošky (třeba slona), povlečení s motivem safari a ozdobný polštář s motivem zebry (milovník Afriky se zkrátka nezapře :D). Taky si přeju africký buben, ale ten je moc drahý, takže z toho nic nebude (s největší pravděpodobností). A taky jako tradičně kalendář, tentokrát na téma umění. Jsem zvědavá, co z toho dostanu... Nechám se překvapit. A co vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Caddy Caddy | Web | 13. prosince 2010 v 18:22 | Reagovat

Jsem ráda, že máš nápady na psaní :-) V tom vzduchu asi něco je, protože po dlouhé pauze, kdy se mi múza naprosto schovávala, mě opět navštívila. Dopsala jsem jednu z povídek a načtrtla si docela podrobný děj ke knize, kterou asi začnu psát :-)
Držím palce, ať ti to vydrží co nejdéle!!!

Vánoce taky miluju!!! Samozřejmě, taky myslím na nakupování a shánění dárků, na všechny ty předvánoční akce a tak... Ale snažím se nezapomínat na to, proč se Vánoce vlastně slaví a o čem jsou. Až skončí škola a začnou prázdniny (protože dřív se mi to bohužel asi nepodaří) se zklidním a zkusím se líp na ty Vánoce připravit :-)

Ty jo, netušila jsem, jak Afriku miluješ, dýchá to z každého dárku, co si přeješ ;-) Já ani nevím, co si přeju, letos jsem si nic speciálního nepřála. Asi nějaké knihy a kalendář jako každý rok, ale potěší mě všechno :-)

2 Polgara Polgara | Web | 13. prosince 2010 v 19:19 | Reagovat

Vánoce, kdo by tyto sváty nemiloval (když si odmyslíme ten blázinec okolo nakupování dárků, pečení cukroví). Koukám, že taky patříš mezi ty, kteří občas zvědavě koukají po oknech, kde něco svítí :-).
No a co, že máš ve svých 17 kalendář, znám pár mnohem starších lidí než si ty, kteří tuhle tradici dodržují, i kdžy jim náct už dávno neni ;-)
Ps: Nebude mi vadit, že si mě přidáš do oblíbených, už tě tam taky mám.

3 Lily Addams Lily Addams | Web | 13. prosince 2010 v 20:17 | Reagovat

Jo Vánoce....ráda bych je slavila trochu jinak :-) A co chci pod stromeček.....sice to nedostanu, ale chci lásku....na hmotných dárcích mi tak nesejde....

4 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 13. prosince 2010 v 20:19 | Reagovat

Uf, toho je :-)
Je dobře, že máš tolik nápadů. Já nějak nezvládám! :D Nápady moc nejsou. Ale co, tak to je. Jednou ano a jednou ne :-)
Ty dárky pod stromeček jsou hezké! Přeji ti, ať z toho dostaneš co nejvíce :-)

5 Rabe Rabe | Web | 14. prosince 2010 v 17:09 | Reagovat

tak blázem do afriky jsem taky, vlastně celkově do cestování, to je dobře že máš tolik nápadů na povídky :-D

6 Rabe Rabe | Web | 14. prosince 2010 v 17:09 | Reagovat

*blázen, už ani psát neumím :-D :-D :-D

7 Princessa Pee Princessa Pee | Web | 14. prosince 2010 v 20:16 | Reagovat

Páni nový dess? Moc pěkný, jen bych asi trošku zmenšilo to písmo, alena mě nehleď.. Je to tvůj blog =)
Páni ty máš tolik přání, to jsou všechno knihy? Jak to stíháš číst =)?
Já jsem tedy Vánoce měla ráda jen jako malá.. milovala jsem dárky, ale VÁNOCE POSLEDNÍ DOBOU UŽ U NÁS NEJSOU TAKOVÉ JAKO DŘÍV.. Však o otm určitě ještě napíšu článek.. možná už 25.12 a možná už 24.12.. =) tak zatím ap,pa a písej povídky ať máme co číst =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama