"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Leden 2011

Poslední setkání

23. ledna 2011 v 17:39 | Ettelëa |  Jednorázovky
Když se dívám na nějaký seriál, který mě zaujme, tak se do něj dokážu úplně vžít a pak příběh zažívám spolu s postavami. Mám radost, když ony mají radost a pláču, když zemřou. jedním z těch seriálů jsou i Tudorovci. Konečně jsem shlédla i poslední díl a musím říct, že jsem opravdu plakala. Konec byl velkolepý, smutný a dojemný. Byl to jistě velký král a mrzí mě, že jeho smrtí prakticky skončila dynastie Tudorovců. Jeho syn po šesti letech vlády zemřel, Marie Tudorovna mě zklamala, myslela jsem, že by mohla být dobrou královnou, ale za své krátké vlády si vysloužila přezdívku Krvavá, neboť upálila mnoho protestantů v zoufalém pokusu nastolit opět katolickou víru a pak nastoupila vláda Alžběty I., které se říká Zlatý věk. Ano, byla dobrou královnou, ale po její smrti zanikli i Tudorovci... Myslím si, že je to vynikající seriál, hodně založený na pravdě, podle toho, co jsem četla a rozhodně ho můžu jen doporučit... A toto je jen taková malá povídka, ale ani se to nedá nazvat povídkou. Prostě mě ten konec moc vzal a tohle z toho vzniklo - rozhovor Jindřicha se Smrtí. Pzn. Ten citát na konci samozřejmě není mé tvorby, ale byl také v Tudorovcích a říkal ho tam lord Surrey.

Přatvářka...

17. ledna 2011 v 17:50 | Ettelëa |  Deník
Hmmm.... proč vlastně takový nadpis? Já vlastně nevím, jen mě to tak napadlo, i když to se mnou poněkud souvisí. Dnes jsem si totiž uvědomila, že se ze mě stal téměř mistr přetvářky, z čehož nejsem vůbec nadšená. Zkrátka mě k tomu nutí lidé kolem mě. Ráno jezdím autobusem hned se třema lidma, které moc nemusím - jedním je můj bývalý spolužák, druhým moje nynější spolužačka a třetím někdo z mojí rodiny... A všichni tři mají společnou jednu nepříjemnou vlastnost a to přílišná ukecanost. Já (obzvlášť ráno) si ráda sednu na sedadlo, zavřu oči a poslouchám hudbu, čtu si nebo si jen tak přemýšlím, ale oni mi to narušují. Přisednou si

Úvod do povídky "Návrat do Středozemě"

16. ledna 2011 v 16:23 | Ettelëa |  Návrat do Středozemě
Vím, trvalo to příliš dlouho, ale není to jen tak, napsat povídku, která má navázat na takové dílo, jakým je Tolkienův Pán Prstenů. Nakonec jsem se ale přece jen přemohla a pokusila se nějak začít. Začátek byl nejtěžší. Musela jsem najít, jak se jmenoval Aragornův syn a nějaké informace, co se stalo po Aragornově smrti. Mnoho jsem toho však neobjevila, jen jméno Aragornova syna, to jediné je ještě dílem Tolkiena. Pozdějš události, které jsem napsala, všechna jména a roky jsou už jen mým dílem. Takže tyto události NENAPSAL Tolkien, ale vymyslela jsem je JÁ! Dále se v mé povídce bude vyskytovat elfština, takže to chtělo přeložit si nějaké texty do elfštiny, což mi taky dalo pěkně zabrat. Elfské texty jsem si překládala sama, takže se v nich určitě objeví gramatické a jiné chyby, za což se předem omlouvíám, když tak mne opravte. Překlad elfských textů najdete dole u červené hvězdičky. A teď už se podívejme na události po smrti krále Elessara.

Books in my thoughts

11. ledna 2011 v 19:22 | Ettelëa |  Books in my thoughts
V jednom článku na Polgařině blogu jsem objevila zajímavý odkaz na výzvu Abyss. Jde o to, že celý rok budu číst knihy a po jejich dočtení zodpovím několik zadaných otázek - takové zamyšlení nad dočtenou knihou. Přijde mi to jako zajímavý nápad, takže jsem se přihlásila a uvidím. Do tohoto článku budu psát odpovědi na zadané otázky. Na konci soutěže dokonce může jeden šťastlivec vyhrát knihu vydanou v tomto roce!
Kdo by se chtěl dozvědět více: Books in my thoughtsPhotos

10. ledna 2011 v 17:21 | Ettelëa |  Fotím
Tak jsem si zase jednou za uherský rok projela foťák a natáhla si do počítače fotky. Po menší (či větší) úpravě se mi některé docela i líbí, takže je tady dávám. Je to taková všehochuť, posuďte sami...

Největší záhada....

9. ledna 2011 v 20:19 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči
Uf, tak tohle téma jsem chtěla stihnout. Je to velmi zajímavé téma, protože názory na něj se meskutečně různí. A jaký je můj názor na posmrtný život?

Píseň ledu a ohně - Hra o trůny - Recenze

8. ledna 2011 v 17:08 | Ettelëa |  Books in my thoughts
Uf, jsem zase doma. Byla jsem týden na lyžáku a jsem fakt ráda, že jsem zase tady. O tom, jaké to na lyžáku bylo napíšu, až upravím a přetáhnu fotky. Dnešní článek bych ráda zaměřila na moji nejnovější závislost a tou je sága Píseň ledu a ohně. Konečně jsem dočetla první díl (obě dvě knihy) a doma už čekají další 3 knihy - Střet králů 1, Střet králů 2 a Bouře mečů 1. Takže dneska recenze na první díl této dokonalé fanatsy ságy - Hru o trůny. recenzi jsem psala sama a dalo mi to celkem zabrat, kniha má složitý děj a velké množství postav, takže jsem třeba něco popletla napsala nesrozumitelně, či vynechala, takže mě prosím omluvte. Vy, kdo se nechcete okrást o překvapení raději obsah nečtěte, vyskytují se tam spoilery, ale i tak si knihu podle mě vychutnáte.

Šťastný nový rok 2011!

1. ledna 2011 v 0:00 | Ettelëa |  Nejrůznější bezvýznamné řeči


Právě teď začal nový rok, rok 2011. Všichni nyní pozvedneme k přípitku skleničky a budeme si přát, aby nový rok byl co nejlepší a to přeji i Vám. Všem návštěvníkům mého blogu, i ostatním blogerům - kolegům, přeji, aby se jim v tomto roce splnilo vše, co si přejí, aby se jim dařilo v blogování i ve všem ostatním a aby prožili rok 2011 šťastně, obklopeni svými milovanými.

2011
Photo by: Já :D