"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Seznamte se - Seya

13. března 2011 v 12:34 | Ettelëa
Rozhodla jsem se trochu víc rozebrat jednotlivé postavy své povídky, protože mám občas pocit, že se mi chraktery postav vymykají z rukou. Tak jsem si řekla, že by nebylo špatné si napsat životopisy postav, kterých bych se pak držela. A tady je první životopis -Seyův. Dozvíte se v něm něco o jeho minulost a cílech. Seznamte se, toto je Seya.


Seya

Povídka: Temný vrah

Svět: Temnozemí

Věk: okolo 30 let

Povolání: Momentálně zlodějíček, ale byl už obchodník, otrok i otrokář, kuchař, správce, mluvčí, kejklíř, bard a jistě se věnoval i dalším věcem.

Historie: Seya se narodil ve vesnici jménem Zálesí. Jeho matka zemřela při porodu a on vyrůstal jen s otcem, který byl však krutý, byl to tyran. Nutil Seyu už jako malého chlapce krást, často jej bil a věčně byl opilý. Do 12 let to chlapec trpěl, ale pak jednoho dne utekl a Naučil ho mluvit vznešenou mluvou a dal mu základy slušného chování. PO jeho smrti se Seya vydal do světa a popsat jeho následující život by nedokázali snad ani ti nejzkušenější kronikáři a zapisovatelé. Chvíli se živil tím, chvíli zase oním. Nějakou dobu si žil jako šlechtic, obklopen bohatstvím, pak zase strávil nějaký čas ve vězení. Jeho život byl složitý a spletitý. Zamiloval se jen jednou, do dívky jménem Eranis. Byla to půlelfka a neměla díky tomu lehký život. Jeho lásku vroucně opětovala, ale když na trůn usedl krutovládce Nortur a jmenoval se císařem a Wenyd se stal císařským městem, to bylo Seyovi asi 23 let, byla zabita, jako většina půlelfů, podle Nortura nečisté rasy. Po této události se nešťastný Seya odebral do cechu vrahů. Toužil po pomstě a doufal, že když se stane vrahem, jednoho dne bude třeba mít možnost zabít i krutovládce Nortura. Zjistil však, že na vraždění má příliš měkké srdce a tak se z něj stal zloděj. Nenáviděl Rauca, neboť byl elf a žil svobodně. Většina elfů v celém Temnozemí žila jako otroci. Za doby Nortura byli elfové pokládáni za nečistou rasu a tak byli vyvražďováni a někteří zotročováni. Nenáviděl Rauca, protože on byl svobodný, ale jeho milovaná Eranis ne. Taky ho nenáviděl proto, že dokázal slepě a bezcitně vraždit a on byl vždycky ten nejuznávanější v cechu, zatímco Seyou všichni opovrhovali. Když ale dostal za úkol doprovázet Rauca do Wenydu zjistil, že v Raucovi se skrývá víc, než tušil. Rozhodl se zjistit o něm víc a snad také ve skrytu duše doufal, že onen úkol, jenž byl Raucovi zadán je zabít krutého císaře ve Wenydu a tak k němu obracel všechny své naděje…

Popis: Seya je nepříliš vysoký, hubený muž s krátce zastřiženými zrzavými vlasy. Má velmi bledou pleť. Jeho malá, nevýrazná očka mají jasně zelenou barvu a úzké rty jsou většinou stočeny v ironickém úšklebku. Nejčastěji ho můžete spatřit oděného v po kolena dlouhém kábátě, kožených kalhotách a vysokých botách. U pasu nosí měšec s penězi a krátkou, ostrou dýku.

Charakter: Nikdy neoplýval velkou moudrostí, je spíše vychytralý a úskočný. Má rád výzvy a překážky, rád se zdokonaluje a objevuje nové věci, což mu vštípil jeho starý mistr. Umí být ironický, ale i citlivý. Má rád hazardní hry a předstírá, že má rád i lehké holky, ale to není tak úplně pravda, neboť nikdy nezapomněl na svou milovanou Erenis. Jeho životním cílem se stala pomsta císaři Temnozemí, který dal jeho milovanou zavraždit. Seya je rozhodně zajímavá osobnost a nikdo o něm neví vše. Je nevyzpytatelný a nikdo netuší, jak se v které situaci zachová…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 13. března 2011 v 15:32 | Reagovat

krásný životopis :-)

2 J.T. J.T. | Web | 13. března 2011 v 17:06 | Reagovat

Skvělý nápad! Je to velice zajímavá myšlenka, udělat životopis hlavních postav...myslím si, že to není na škodu. Vždyť u povinné četby máme dělat charakteristiky hlavních postav, tak proč ne napsat si životopis postav svých postav? Možná, že někdy do budoucnosti se nad touhle možností taky zamyslím :)

3 Lovec Lovec | Web | 18. března 2011 v 12:52 | Reagovat

Zajímavá myšlenka a pěkně zpracované. Jinak jestli chceš, můžeš se mrknout na můj blog s mým vlastním fantasy románem. Třeba se ti bude líbit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama