"Ne každé zlato třpytívá se,
ne každý, kdo bloudí je ztracený.
Stáří, když silné je, neohýbá se,
mráz nespálí hluboké kořeny.

Z popela oheň znovu vzplane,
ze stínů světlo vzejde náhle,
až zkují ostří polámené,
nekorunovaný zase bude králem."
- J. R. R. Tolkien - Aragorn

Srpen 2011

Smečka - Andrea Cremerová

9. srpna 2011 v 17:57 | Ettelëa |  Books in my thoughts
Takže, se spožděním tady máme příspěvek do Letního čtení, které pořádá Abyss.


1. Knihu jsem si vybrala, protože mě zaujala u Abyss na blogu a celkově se mi zalíbil nápad s vlky.

2. Omezený život

3. Odhalit

4. Já nevím, pro mě bylo těžké se s hlavní hrdinkou ztotožnit, ale určitě je sympatická. Taky jsem měla ráda Shay a Rena. Nějakou extra neoblíbenou postavu jsem tady ani nezaznamenala.

5. Moc se mi líbilo to, že kniha byla prakticky o vlcích, přesněji řečeno o Ochráncích, lidech, kteří mají schopnost se ve vlka proměnit. Líbila se mi propracovanost smeček.

6. O žádném negativu nevím, s knihou jsem byla spokojená. Možná snad, že už to není tak originální téma, ale tak co je v dnešní době originální, že?

***

1. Dokázala ve vás kniha proudit fantazii?
Ano

2. Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Já nevím, asi ani ne.

9/10

Recenzi na tuto knihu můžete najít na mém druhém blogu a to ZDE!

Hmmm...

9. srpna 2011 v 14:13 | Ettelëa |  Deník
Mám pocit, že letošní prázdniny letí až nějak moc rychle, nezdá se vám? Řekla bych, že je to tím počasím, pořád prší. Ale tak aspoň mám čas číst, sice s největší pravděpodobností nestihnu těch deset knih, jak jsem si předsevzala, teď mám za sebou pouze 4, uvidíme 7-8 bych možná zvládnout mohla. Naposledy jsem přečetla Tuláka ve stínech, recenzi můžete brzy očekávat na mém nověm blogu. Byla to dobrá kniha, ale... no, ale si budete muset přečíst až tam... Za tyto prázdniny jsem si zatím pořídila 9 nových knih a nevím, nevm, kam je budu dávat :) Tolik místa už nemám... Mimo jiné jsem si konečně taky koupila (zatím jen první dva díly) Hunger games, jsem zvědavá, jak se mi to zalíbí.

Dneska bych konečně měla dostat Zaklínače 2 (PC hru) a nehorázně se těším. Ano, baví mě PC hry, tedy hlavně RPG, fantasy. A Zaklínače 1 jsem si prostě zamilovala. Myslím, že se moc dobře poprali s charakterem Geralta. No, jsem zvědavá na dvojku.

Taky jsem se zase trochu pustila do psaní a rozhodla jsem se, zapracovat na povídce Temný vrah. Teď si ji budete moct číst na mém novém blogu ODKAZ, pod novým názvem - Stíny minulosti.

Ach, málem bych zapoměla. Konečně mám doma ten brk na psaní. Musím říct, že se s ním píše zvláštně a chce to zvyk, ale má to opravdu své kouzlo. Takže, jdu trénovat... :)